Come back, Antichrist!

Nirvana

23. srpna 2006 v 20:49 | Kačík007 |  Nirvana
Nirvana je nepochybně nejpopulárnější a nejlepší grunge kapelou od roku 1986. Kurt Cobain, bývalý frontman této skupiny, nebyl nijak výrazně ambiciózní, ale díky neuvěřitelnému štěstí se přesto dokázal prosadit a během pár let se mu podařilo proslavit se po celé Americe.

Kurt byl od přírody člověk, který si neuvědomoval, že ho někdo má rád, že na něm někomu záleží. Často byl sám, se svými depresivními myšlenkami, které se hojně projevovaly v jeho písních. Už od dětství své myšlenky sepisoval, až si uvědomil, že vlastně píše texty k písním, které později opravdu vznikly. Dal se dohromady s Chrisem Novoselicem, se kterým prožil všechna léta v kapele, někdy i mimo skupinu a když sehnali bubeníka, mohli konečně rozjet své plány, několikrát se rozpadli a zase sešli, ale nakonec opravdu vznikla skupina, které Kurt vymyslel přiléhavý název Nirvana, protože se v té době označoval buddhistou a zajímal se celkově o buddhismus. Nirvana začala nahrávat, Kurt se zamiloval, všechno vypadalo úspěšně, ale..."Měl rysy sebevraha. Vypadal jako sebevrah, choval se jako sebevrah a mluvil o sebevraždě." Kurt se nikdy nezbavil svého červíka v hlavě, neustále trpěl depresemi, rozešel se svou dívkou a začal chodit s jinou, která ale sama sebe řadila ke stoupenkyním feminismu. Takové ženy Kurta nemohly utěšit, ale on ji přesto miloval, ačkoli vzbuzoval svým vzhledem a postavením až lítost a právě v dívkách ochranitelskou touhu. Když konečně potkal svou osudovou lásku Courtney Love, začal na tom být psychicky lépe, ale z nepochopitelných důvodů do toho spadl znovu a tentokrát začal brát heroin, aby tomu nátlaku unikl. Stal se na heroinu závislý a když se manželům narodila dcera Frances, nebylo jisté, zda může zůstat v jejich péči kvůli Kurtovým náladám a následnými heroinovými orgiemi. Frances ale vychovávali, Kurt se snažil být dobrý otec, ale jeden den ho Courtney našla ležet vedle postele, úplně předávkovaného a už téměř mrtvého. Dala mu proto rychle první pomoc a Kurta z toho s lékařskou pomocí dostala. To byl jeden vážnější pokus z mnoha. Kurt se málem zabil a naprosto vědomě.
8. dubna 1994 kolem osmé hodiny ráno se Kurtovo tělo našlo v garáži jeho domu. Byl minimálně den mrtvý. Nejpravděpodobnější verze je, že se předávkoval heroinem a v posledních vteřinách svého života si ještě k tomu strčil brokovnici do krku a zastřelil se. V novinách se objevilo spoustu dalších verzí, například že ho zabil vrah najatý Courtney Love, v neposlední řadě i to, že vlastně neumřel, že byl jenom v kómatu, ze kterého ho doktoři probudili, ale zprávu nepustili na veřejnost, aby se ho někdo nepokusil zabít znovu a drží ho v tajnosti. Jisté je pouze to, že tímto datem se definitivně rozpadla Nirvana, Kurt už nikdy nesložil žádnou píseň a fanouškům po celém světě nezbylo nic víc než pár alb úchvatné muziky a oči pro pláč...Ale jestli chcete, můžete se šťastným úsměvem myslet na Kurta, zcela vyléčeného Kurta, v bezpečí nějaké newyorské nemocnice, který se vrátí, až přijde čas, aby složil kopu dalších písniček a vynesl naše srdce do stavu Nirvany.
"Jestli se chceš dozvědět, co je život po životě, "uvažuje Kurt, "tak si vezmi padák, nasedni do letadla, šlehni si do žíly pořádnou dávku heroiny a přičichni si ke kapce nějakýho plynu. Pak skoč, nebo se zapal".
Úryvky kurzívou jsou citace z knihy Těžší než nebe/životopis Kurta Cobaina; Ch. R. Cross. Je to to nejlepší o Nirvaně, co jsem kdy četla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Smrt Kurta Cobaina??!!!!

Vražda
Sebevražda

Komentáře

1 Frances Frances | 16. února 2007 v 12:08 | Reagovat

ahoj:)

Máš dobrý blog:)

Jestli tě zajímá Nirvana,Kurt atd. kukni na můj: http://ahojbobe.blog.cz/rubriky/nirvana

Děkuju:)

2 MMbiggestFan MMbiggestFan | E-mail | 26. ledna 2008 v 19:03 | Reagovat

nirvana?...celkoM slusna legenda...(GnR sa ale nevyrovna)

3 Viky Viky | 3. února 2010 v 20:41 | Reagovat

můžu ti doporučit knížku Nirvana - come as you are =) psal to Kurtův dobrý přítel a novinář... psal to s Kurtovou pomocí ještě za jeho života a po tom co zemřel, dopsal poslední kapitolu... ta knížke je fakt výborná ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama