Come back, Antichrist!

Wohnout

27. srpna 2006 v 16:42 | Kačík007 |  Wohnout
Proč se skupina jmenuje právě Wohnout? "Složení bylo dáno, takže se kouřily cigarety a vymejšlel název, samozřejmě nejdůležitější věci v kapele. A Wohnout nám přišlo vznešený slovo, ve kterým se spojuje hrdost všech obyvatel a činovníků vinohradskejch s ojedinělostí bezsynonymních výrazů, nejznělejší slovo pod sluncem i nad ním, krásný slovo jak prase, nebo už nevíme jak si odůvodnit, proč jsme se tenkrát pojmenovali nejvíc hovadsky jak to jen bylo možný. Asi ňáká prasárna v tom byla, ale to už si nikdo nepamatuje."

Skupina byla založena v r. 1988 bratry Matějem a Honzou Homolovými. Chvíli vypadalo, že z toho něco bude, ale asi za rok a půl se kapela rozpadla. V roce 1990 se dalo v domácnosti Homolových dohromady pár slušných nástrojů a společně s jejich bývalým členem Jirkou Zemánkem se sešli znovu, přibrali k sobě i tehdejšího bubeníka skupiny Fifinka is dead Fenka, vlastním jménem Zdeňka Steinera. Dlouho hledali někoho na zpěv, ale protože nemohli natrefit na správnou a jimi požadovanou osobu, bratři se toho ujali. Největším nadšencem pro kapelu byl Fenek, který vše hnal dopředu, chtěl se nějak prosadit, díky němu asi teď můžeme poslouchat jejich skvělou hudbu. Poprvé koncertovali v roce 1996 jako předkapela Kurtizán z 25. avenue. Když nahrávali své první album CunDaLlu, dostali zkušebnu, blízko které byla hospoda s nevrlým a lakomým hospodským Krkovičkou, díky němuž vznikla písnička Hamoun a po každé návštěvě hospody se přidělávaly a dodělávaly sloky. V r. 1999 konečně vyšla CunDaLla, kterou pokřtily Kurtizány a Tomáš Vartecký (jejich kamarádi) v Rock Café. V r. 2000 začínali jezdit na všechny možné festivaly, hráli jako předkapela třeba i Offspring a teprve potom začaly jejich úplně samostatné koncerty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kick.ass.music kick.ass.music | Web | 27. června 2007 v 23:15 | Reagovat

nejvíc je rande s panem bendou a pedro se vrací :) i když zlý noty na večeři taky nejsou špatní, gramofón je nesmrtelnej :D ale polib si dědu už se mi teda moc nepozdává..

2 kačík kačík | Web | 1. srpna 2007 v 22:09 | Reagovat

no mě příde zdaleka nejlepší Pedro a Cundala, Zlý noty jsou dobrý, Rande už mi příde jako nouzovka a Polib si dědu je něco úplně jinýho a ňák si na to nemůžu zvyknout

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama