Come back, Antichrist!

Zkrocená hora

30. listopadu 2006 v 19:22 | Kačík |  Zkrocená hora
Zkrocená hora/ Brokeback Mountain
USA, 2005, 134 minut
Režie: Ang Lee
Hrají: Heath Ledger, Jake Gyllenhaal, Anne Hathaway, Michelle Williams, Randy Quaid, Anna Faris, Robert Maxwell, Kate Mara

Příběh filmu vypráví milostný příběh dvou mladých mužů - rančera a kovboje - kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky. Ennis Del Mar a Jack Twist se seznámí ve Wyomingu, kde pracují jako kovbojové na hoře Brokeback. Brzy se stávají nejlepšími přáteli. Na konci léta jejich práce končí a každý jde svou cestou. Ennis zůstává ve Wyomingu, kde se ožení s Almou Beers, která mu porodí dvě dcery. Rodina se protlouká životem s velkými těžkostmi. Jack odjíždí do Texasu, kde se zamiluje do královny rodea Lureen Newsome. Vezmou se a brzy se jim narodí syn. Uběhnou čtyři roky, když Ennis dostane od Jacka zprávu, že se chystá navštívit Wyoming. Po Jackově příjezdu oba zjišťují, že uplynulá doba na síle jejich citu nic nezměnila.V následujících letech se oba snaží ze všech sil toto pouto udržet. Zjišťují, že nejdůle-žitější v jejich životech je síla přátelství, lásky a důvěry.
Film, který mě uchvátil nejen svým příběhem, ale hlavně svým silným poselstvím, nádhernou hudbou a tou jakoby lehkostí a svobodou, která je zde vlastně ale zároveň potlačena. A ta příroda...prostě dokonalý.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MrsSelfDestruct MrsSelfDestruct | Web | 3. června 2008 v 16:51 | Reagovat

v tom filmu je zastihl těžký osud, mě samotnou to vykolejilo :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama