Come back, Antichrist!

Prosinec 2006

John Malkovich

23. prosince 2006 v 19:28 | Kačík007 |  Herci
Malkovich Malkovich Malkovich. 2. nejlepší herec na týhle planetě. Je úchvatnej, vážně úchvatnej. (* 9. 12. 1953). Se svejma uhrančivejma očima a do očí bijícím charisma je dokonalej. Nejlíp hraje podle mě padouchy, ale on je natolik úžasnej, že zahraje cokoli. Takže. Poprvý jsem ho viděla v Muži se železnou maskou, kde hrál mého nejoblíbenějšího mušketýra Athose. Paráda. Poté přišla pravděpodobně Johanka z Arku, to si moc nepamatuju, takže evidentně nic extra. No a potom...dívala jsem se na Bídníky, francouzskou 4-dílnou sérii pro televizi a tam mě poprvý pořádně uhranul v roli mimořádně zajímavý postavy policejního inspektora Javerta. Tenhle seriál mi vážně zatemnil mozek Malkovichem. Kvůli němu jsem se potom koukala na další takovouhle minisérii Napoleon, kde hrál ministra myslimže zahraničí Talleyranda, opět úžasný. Opět kvůli němu jsem se dívala na Mary Reilly (dvojrole Jekyll&Hyde ---- úúúchvatný!), Ve stínu upíra, super a Stopařova průvodce po galaxii. Do kina jsem šla na Libertina, abych ho spatřila v dokonalý kombinaci s Deppem. Johnnyho Englishe jsem viděla bohužel jenom letmo, dívali jsme se na to kdysi se třídou a nedokoukali. Náhodou jsem ho zahlídla na začátku Adaptace. Ještě jsem se vlastně koukala na Stíny a mlha od Allena, bohužel jeho role v tom nebyla nijak závratná a na Vražedná pole, který byly zajímavý. To je asi všechno. Těch filmů s nim je ale spousta a já mám stále mezery...takže to musim doplnit. Protože on hraje vážně skvěle. A taky tak vypadá.
Yes, konečně jsem viděla V kůži Johna Malkoviche!! Geniální, fakt tyjo..
John Malkovich
John Malkovich
John Malkovich
John Malkovich

Heath Ledger

23. prosince 2006 v 15:11 | Kačík007 |  Herci
Typickej hezounek Heath Ledger (* 4. 4. 1979, Austrálie) je mladý a perspektivní herec. Jak řikám, klasika, ale mě se taky líbí. Úplně poprvý jsem ho viděla ve filmu Příběh rytíře, ve kterým se mi samozřejmě začal hoodně líbit. Když na to teď vzpomínám s odstupem pár let, nebylo to nic tak strašně úchvatnýho, ale tenkrát mě prostě fakt zaujal a já se prostě musela koukat na Patriota, Gibsonovu vlasteneckou kýčovitou podívanou. Jo, bylo to hodně špatný, ale mě to za toho Heatha stálo, i když ho zabili...mám dokonce dojem, že ho zabil člověk, kterej hraje v HP Luciuse Malfoye. Ale nejsem si tim jistá. Další byl Ples příšer, kterej mě dost zaujal a na kterej bych se pravděpodobně nedívala, kdyby tam nehrál on a to bych o hodně přišla. Bylo to dost drsný. Heath tam bohužel taky umřel, spáchal sebevraždu a ta scéna byla hrozně silná, to si pamatuju doteď. Zkrocená hora - na tu jsem šla jen ze zvědavosti, jak se on vypořádá s homosexuálníma scénama. Odešla jsem z kina a ten film patří mezi moje nejoblíbenější. Podal naprosto, naprosto dokonalej výkon. Zajímalo by mě, kdo by to zahrál líp. Samozřejmě na tom má zásluhu i Jake Gylenhaal : ). Pak už jsem se dívala jen na Casanovu a Kletbu bratří Grimmů, obojí se mi líbilo, ale nijak výrazně mě to nedostalo. A minulý pondělí - Čtyři pírka. Do toho jsem se tak vžila, že jsem sama byla překvapená. Štvala mě ta ženská, nechápala jsem, jak on je schopnej toho všeho...no a samozřejmě mě to vedlo k ničemunevedoucímu přemejšlení o zbytečnosti války. Legendy z Dogtownu se mi hodně líbily, ale ty by se mi líbily asi i bez něj...protože skupinka dlouhovlasejch bohémskejch kluků jezdících na skejtech...mmmmmm... :)
Pak přišel jeho poslední film, vlastně téměř poslední. Ten nedokončenej zatim neznám. Temný rytíř byl naprosto geniální, dobře, uznávám, někomu by se líbit nemusel jako celek..ale.. Joker, Joker musel uchvátit každýho. Byl úžasnej.
Teprve potom jsem viděla hustou Candy, kde hrál pravděpodobně vedlejší roli. Bylo to totálně drsný, z celkem nevinně a poklidně se tvářícího filmu se vyklubala neuvěřitelná hrabárna a velký drámo.
Ale teda abych se vrátila k němu...on je vážně hezkej.
Byl.
"Všichni nejlepší lidi umíraj mladý."
Heath Ledger
Heath Ledger
Heath Ledger
Heath Ledger

Vánoční anketa

23. prosince 2006 v 14:55 | Kačík007 |  ANKETY
Když jsou ty Vánoce.... tak hlasujte!:-)
stromek.gif (10743 bytes)

Strach a hnus v Praze

18. prosince 2006 v 18:29 | Kačík007 |  Co mě napadá..
Ach jo. Dneska je zase Den. Poté, co jsem zjistila, že jsem maniodepresivní, jsem si začala všímat, jak se to vlastně projevuje a zjistila jsem, že jsem taková prostě zřejmě od přírody nebo já nevim, protože jsem taková furt. Stavy euforie z ničeho a deprese z ničeho se střídaj furt dokola a nejde s tim dělat nic jinýho, než snažit se to přežít a dělat, že jsem vlastně úplně normální. Ale jde to sakra??? Mám pocit, že ne. Zvlášť tady. Ne že by Praha byla ošklivá, to vůbec, ale občas se nemůžu ubránit dojmu, co sakra dělám tady v těch králikárnách, co se tvářej jako paneláky, co to je za svět, že to došlo tak daleko, že se bojíme sami sebe, člověk má strach z druhýho člověka...co kdo komu ukradne, co kdo komu udělá, kdo se koho štítí v metru!!! Dneska jsem jela metrem a seděl v něm bezdomovec. Uznávám, že smrděl, uznávám, že mohl někdy dřív projevit trochu ochoty pracovat, aby nemusel takhle dopadnout, že většinu toho si zavinil sám, ale upřímně: kdo by chtěl pracovat, kdo by měl nějakou chuť k tomu vůbec něco dělat, když se v životě zklamal, když ví, že ho nic nečeká, kdo by se staral o to, jestli vadí ostatním, když mu na ostatních nezáleží a když od nich zažívá jen samej posměch a urážky?? Na jednu stranu to chápu, na druhou stranu si nedokážu představit, že bych já takhle žila. A hlavně, to co se s nima stalo, zavinila celá tahle společnost!! Bezdomovec...to za takovejch neandrtálců nemohlo existovat, protože jak by se mohl někdo ocitnout bez domova, když celá Země byla jeho domovem, ze který ho přece nemohl nikdo vyhodit...prostěje to hrůza. Co se to s náma všema stalo???

Johnny Depp

12. prosince 2006 v 20:00 | Kačík007 |  Herci
Johnny Depp (* 9. 6. 1963, USA) je prostě nejhezčí a nejlepší herec na světě. Och, ta věta zní opravdu inteligentně, ale je to tak a nikdo mi to nevymluví. Je krásnej.
Začala bych Čokoládou. To je totiž film, ve kterým jsem ho viděla poprvý. A on...on tam byl tak sladkej jako sama čokoláda. Nemohla jsem se ho nabažit. Role Rouxe na něj možná byla až moc romantická, ale přesto to zahrál úžasně.
Myslím, že poté jsem se vypravila do kina na Piráty z Karibiku. Pamatuju si, jak jsem si to vážně jenom maximálně užívala a modlila se, ať to nikdy neskončí. Protože tahle pirátská role kapitána Jacka Sparrowa mu sekla naprosto přesně. Byla jsem z něj totálně uchvácená (musim dodat, že i z Orlanda a Keiry, ale to byl jenom vedlejší produkt, Johnny vedl na celý čáře).
U Střihorukýho Edwarda jsem se rozplakala nad jeho osudem, ale kdo ne? To bylo taak roztomilý a taak dojemný...a bylo mi ho taak moc líto. Už tehdy tak mladej dokázal, co v něm je.
Na Karlíka a továrnu na čokoládu jsem šla jenom proto, že jsme tu měli na návštěvě mladší sestřenici, tak že půjdem na něco, co by se mohlo líbit i jí. Právě jako kompromis jsme zvolili tohle, hraje tam Johnny a je to dětskej film. Překvapilo mě to úplně nejvíc. Nejenže to pro děti nebylo (nebo jako bylo, ale něco nemohly docenit), nejenže to bylo místama dost psycho a nejenže tam bylo pár skvělejch narážek např. na můj oblíbený film 2001: Vesmírná odyssea - ta scéna byla prostě dokonalá, ale hlavně tam teda výborně hrál Johnny Depp.
Moje kamarádka mě jednou přesvědčila, ať s ní jdu do Aera na Mrtvého muže. Mně se nejdřív moc nechtělo - ten film jsem neznala, jméno Jim Jarmush mi taky nic neříkalo a tak nasadila poslední lákadlo - Johnnyho. Nechala jsem se zviklat a už jsem tam byla. Paráda, prostě fakt paráda. Nevim, jestli jsem jí dostatečně vyjádřila svou vděčnost za to, že mě tam vytáhla. Asi ne.
Dalším filmem, který mě nalákal do kina na své hvězdné obsazení Depp-Malkovich, byl Libertin. Nebyla jsem tim příběhem zas tak nadšená, ale jeho výkon byl opět nedocenitelný. Nevim, jak to dělá, ale dělá to skvěle.
Nevim, jestli se sem hodí zahrnovat i Mrtvou nevěstu Tima Burtona, když tam Johnny pouze namluvil kreslenou postavičku s jeho rysy, Victora, ale už je to tu. Burton je už delší dobu můj oblíbenec, protože všechny jeho filmy, i přes to, že ve všech Johnny Depp nehraje, jsou skvělý.
Nadešel čas a byli tu noví Pirátí - Truhla mrtvého muže. Děj mě příliš nezaujal, narozdíl od prvního dílu to bylo celkem o ničem, Johnny ale opět vítězí a z tohohle podivnýho filmu dělá koukatelnou zábavu.
Pamatuju si, že Dona Juana de Marco jsem viděla naprosto náhodou, protože jsem se na poslední chvíli dívala do programu, jestli přece jenom něco nedávaj a když jsem spatřila Deppovo jméno, běžela jsem a dívala jsem se. Bylo to relativně dobrý, mám pocit, že jsem si z toho odnesla víc, než jsem si odnýst měla (to je tim mym debilním myšlením).
Když jsme si u kamarádky dělaly náš první filmový den, jako druhý film přišlo Hledání Země Nezemě, který mě uspokojilo dvojnásobně - kromě mého oblíbence tam vystupovala i má oblíbenkyně Kate Winslet. Film byl dokonalý a smutný. Následovalo podivné Tajemné okno, které nás obě překvapilo svým koncem. Popravdě, jeho výkon byl jako vždy grandiózní, ale příběh poněkud pokulhával - vyvrcholení bylo poněkud absurdní a hoodně nepravděpodobné.
Díky úžasnému Filmovému klubu na dvojce jsem měla možnost vidět Eda Wooda, film, který mě v tu chvíli nadchl, bohužel to nebylo na dlouho, jelikož má paměť v tomto případě selhává a já si to prostě nepamatuju.
Démonický název Z pekla s Johnnym v hlavní roli mě donutil se na to prostě vážně koukat. Film mě, až na Johnnyho Deppa, příliš nezaujal. Čekala jsem asi víc.
A pokračování Pirátů, které jsem si i přes mé zklamání z dvojky nemohla nechat ujít, už mě ani nepřekvapilo. Teda přiznávám, byla jsem poněkud vyvedená z míry, líbit se mi to ale nemohlo. Ani přes to, že na začátku tam bylo asi 20 Jacků Sparrowů najedou..: ) Teda asi to bylo o trochu lepší než dvojka, ale stejně.
Potom jsem měla konečně tu možnost vidět legendární Ospalou díru, která mě překvapila..nevim co jsem čekala, ale to, co to bylo, ne. Přišlo mi to ale docela zábavný.
Na Sweeneyho Todda už jsem se těšila do kina..na jednu stranu jsem to fakt chtěla vidět, na druhou stranu se ale promítla moje momentální šetřivost, prostě nedostatek peněz, no...takže jsme nakonec o jarních prázdninách uspořádaly s holkama akci přespávání+film+něco zábavného k tomu a dívaly jsme se právě na Sweeneyho. A musim říct, že se mi to líbilo, bylo to prostě typický Burtonovo a Deppovo; překvapilo mě, jak zpívá..čekala jsem takovej nějakej hlubokej, charismatickej a hlavně charakteristickej hlas a ono se to kupodivu podobalo různejm těm populárním a muzikálovejm zpěvákům. Škoda. Ale jinak dobrý.

Kokain. To je film, kterej se mi taky velmi líbil - mladej Johnny, role mu vyloženě sedla a celej film, natočenej jako biografie, byl vyloženě hustej.

Je to prostě opravdu mimořádný herec a jsem ráda, že žije v mé době.

Nuda nuda šeď šeď

12. prosince 2006 v 19:37 | Kačík007 |  Co mě napadá..
Ach jo. Máte taky někdy ten pocit, že prostě všechno je nanic a jediná rozumná možnost, jak se vypořádat se světem, je buď utýct někam pryč, kde není žádná civilizace a nic, nebo se prostě a jednoduše zabít?? Jestli jo, tak vítejte v klubu:-) A zrovna dneska je ten pocit fakt silnej. A nejhorší je, že občas to není ani nic konkrétního, ale prostě obecná deprese. A ten šílenej stereotyp školy tomu fakt náladu nepřidá. Je to fakt hrůza...vstávat jak blázen brzo ráno, přiřítit se na první hodinu, celej den bejt úplně mimo, protože člověk nic neumí, večer se dostat domů a spát. Moc pěknej život. Takhle nějak jssem si to představovala, no. A co mě teda taky vytáčí jsou ty řeči, že prožíváme nejhezčí roky. To mě má jako uklidnit??? Třást se, co se bude dít v budoucnosti, až nedejbože budem dospělý a budem muset něco dělat...co mě sakra čeká? Jaká hrozná budoucnost, když tohle má bejt to nejlepší??

2001: Vesmírná odyssea

1. prosince 2006 v 17:48 | Kačík007
2001: Vesmírná odyssea/ 2001: A Space Odyssey
Velká Británie/USA, 1968, 136 minut
Režie: Stanley Kubrick
Hrají: Keir Dullea, Gary Lockwood, Willam Sylvester, Leonard Rossiter, Margaret Tyzacková

Foto Dobytí ráje

1. prosince 2006 v 17:35 | Kačík007

1492: Dobytí ráje

1. prosince 2006 v 17:04 | Kačík007
1492: Dobytí ráje/ 1492: Conquest of Paradise
Velká Británie/Francie/USA/Španělsko, 1992, 154 minut
Režie: Ridley Scott
Hrají: Gerard Depardieu, Michael Wincott, Sigourney Weaver, Kevin Dunn, Loren Dean

Foto Zvětšenina

1. prosince 2006 v 16:49 | Kačík007

Zvětšenina

1. prosince 2006 v 16:46 | Kačík007
Zvětšenina/ Blow - up
Velká Británie, 1966, 111 minut
Režie: Michelangelo Antonioni
Hrají: David Hemmings, Vanessa Redgrave, Peter Bowles, Sarah Miles, John Castle, Jane Birkin, Gillian Hills

Hlasujte pro mě

1. prosince 2006 v 16:24 | Kačík007
Hlasujte pro mě tady, pod nickem Marilyn. Kdyžtak děkuji.