Come back, Antichrist!

Johnny Depp

12. prosince 2006 v 20:00 | Kačík007 |  Herci
Johnny Depp (* 9. 6. 1963, USA) je prostě nejhezčí a nejlepší herec na světě. Och, ta věta zní opravdu inteligentně, ale je to tak a nikdo mi to nevymluví. Je krásnej.
Začala bych Čokoládou. To je totiž film, ve kterým jsem ho viděla poprvý. A on...on tam byl tak sladkej jako sama čokoláda. Nemohla jsem se ho nabažit. Role Rouxe na něj možná byla až moc romantická, ale přesto to zahrál úžasně.
Myslím, že poté jsem se vypravila do kina na Piráty z Karibiku. Pamatuju si, jak jsem si to vážně jenom maximálně užívala a modlila se, ať to nikdy neskončí. Protože tahle pirátská role kapitána Jacka Sparrowa mu sekla naprosto přesně. Byla jsem z něj totálně uchvácená (musim dodat, že i z Orlanda a Keiry, ale to byl jenom vedlejší produkt, Johnny vedl na celý čáře).
U Střihorukýho Edwarda jsem se rozplakala nad jeho osudem, ale kdo ne? To bylo taak roztomilý a taak dojemný...a bylo mi ho taak moc líto. Už tehdy tak mladej dokázal, co v něm je.
Na Karlíka a továrnu na čokoládu jsem šla jenom proto, že jsme tu měli na návštěvě mladší sestřenici, tak že půjdem na něco, co by se mohlo líbit i jí. Právě jako kompromis jsme zvolili tohle, hraje tam Johnny a je to dětskej film. Překvapilo mě to úplně nejvíc. Nejenže to pro děti nebylo (nebo jako bylo, ale něco nemohly docenit), nejenže to bylo místama dost psycho a nejenže tam bylo pár skvělejch narážek např. na můj oblíbený film 2001: Vesmírná odyssea - ta scéna byla prostě dokonalá, ale hlavně tam teda výborně hrál Johnny Depp.
Moje kamarádka mě jednou přesvědčila, ať s ní jdu do Aera na Mrtvého muže. Mně se nejdřív moc nechtělo - ten film jsem neznala, jméno Jim Jarmush mi taky nic neříkalo a tak nasadila poslední lákadlo - Johnnyho. Nechala jsem se zviklat a už jsem tam byla. Paráda, prostě fakt paráda. Nevim, jestli jsem jí dostatečně vyjádřila svou vděčnost za to, že mě tam vytáhla. Asi ne.
Dalším filmem, který mě nalákal do kina na své hvězdné obsazení Depp-Malkovich, byl Libertin. Nebyla jsem tim příběhem zas tak nadšená, ale jeho výkon byl opět nedocenitelný. Nevim, jak to dělá, ale dělá to skvěle.
Nevim, jestli se sem hodí zahrnovat i Mrtvou nevěstu Tima Burtona, když tam Johnny pouze namluvil kreslenou postavičku s jeho rysy, Victora, ale už je to tu. Burton je už delší dobu můj oblíbenec, protože všechny jeho filmy, i přes to, že ve všech Johnny Depp nehraje, jsou skvělý.
Nadešel čas a byli tu noví Pirátí - Truhla mrtvého muže. Děj mě příliš nezaujal, narozdíl od prvního dílu to bylo celkem o ničem, Johnny ale opět vítězí a z tohohle podivnýho filmu dělá koukatelnou zábavu.
Pamatuju si, že Dona Juana de Marco jsem viděla naprosto náhodou, protože jsem se na poslední chvíli dívala do programu, jestli přece jenom něco nedávaj a když jsem spatřila Deppovo jméno, běžela jsem a dívala jsem se. Bylo to relativně dobrý, mám pocit, že jsem si z toho odnesla víc, než jsem si odnýst měla (to je tim mym debilním myšlením).
Když jsme si u kamarádky dělaly náš první filmový den, jako druhý film přišlo Hledání Země Nezemě, který mě uspokojilo dvojnásobně - kromě mého oblíbence tam vystupovala i má oblíbenkyně Kate Winslet. Film byl dokonalý a smutný. Následovalo podivné Tajemné okno, které nás obě překvapilo svým koncem. Popravdě, jeho výkon byl jako vždy grandiózní, ale příběh poněkud pokulhával - vyvrcholení bylo poněkud absurdní a hoodně nepravděpodobné.
Díky úžasnému Filmovému klubu na dvojce jsem měla možnost vidět Eda Wooda, film, který mě v tu chvíli nadchl, bohužel to nebylo na dlouho, jelikož má paměť v tomto případě selhává a já si to prostě nepamatuju.
Démonický název Z pekla s Johnnym v hlavní roli mě donutil se na to prostě vážně koukat. Film mě, až na Johnnyho Deppa, příliš nezaujal. Čekala jsem asi víc.
A pokračování Pirátů, které jsem si i přes mé zklamání z dvojky nemohla nechat ujít, už mě ani nepřekvapilo. Teda přiznávám, byla jsem poněkud vyvedená z míry, líbit se mi to ale nemohlo. Ani přes to, že na začátku tam bylo asi 20 Jacků Sparrowů najedou..: ) Teda asi to bylo o trochu lepší než dvojka, ale stejně.
Potom jsem měla konečně tu možnost vidět legendární Ospalou díru, která mě překvapila..nevim co jsem čekala, ale to, co to bylo, ne. Přišlo mi to ale docela zábavný.
Na Sweeneyho Todda už jsem se těšila do kina..na jednu stranu jsem to fakt chtěla vidět, na druhou stranu se ale promítla moje momentální šetřivost, prostě nedostatek peněz, no...takže jsme nakonec o jarních prázdninách uspořádaly s holkama akci přespávání+film+něco zábavného k tomu a dívaly jsme se právě na Sweeneyho. A musim říct, že se mi to líbilo, bylo to prostě typický Burtonovo a Deppovo; překvapilo mě, jak zpívá..čekala jsem takovej nějakej hlubokej, charismatickej a hlavně charakteristickej hlas a ono se to kupodivu podobalo různejm těm populárním a muzikálovejm zpěvákům. Škoda. Ale jinak dobrý.

Kokain. To je film, kterej se mi taky velmi líbil - mladej Johnny, role mu vyloženě sedla a celej film, natočenej jako biografie, byl vyloženě hustej.

Je to prostě opravdu mimořádný herec a jsem ráda, že žije v mé době.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jenn Jenn | Web | 12. prosince 2006 v 20:07 | Reagovat

Johny je dobrej........má charisma a je to dobrej herec a role Jacka Sparrow je naprosto ženiální..........

2 kačík007 kačík007 | 12. prosince 2006 v 20:41 | Reagovat

johnny je NEJLEPŠÍ:-)teda z herců.

3 Mansonka Mansonka | 8. června 2007 v 22:57 | Reagovat

No nechcu nic říkat ale Johnny ještě není ženatý se Vannesou...

4 Morbida Morbida | Web | 14. srpna 2007 v 20:40 | Reagovat

Pirát Johnny....:))

5 pleague rat pleague rat | Web | 21. května 2011 v 19:49 | Reagovat

musím se přiznat, zrovna jsem dokoukala půlku Z pekla (nějakej vůl stáhnul jen půlku filmu!...já to nebyla no XD) a musela jsme se celou dobu překecávat abych nepromrhala celej film o Jackovi Rozparovačovi přemejšlením nad tím jak je Johnny úžasnej :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama