Come back, Antichrist!

Helen Fieldingová - Bridget Jonesová: S rozumem v koncích

30. března 2007 v 21:37 | Kačík |  Ukázky z dobrých knih
Helen Fieldingová - Bridget Jonesová: S rozumem v koncích
Jak je možné, že stačí říct, že už musíte jít, a vaše matka si okamžitě vzpomene na devatenáct naprostých nesmyslů, které vám musí neprodleně sdělit?
Jakmile jsem nasedla na vlek, jako by se všechno pokazilo - strašně to drncalo a házelo jako na cestě plné výmolů. Najednou jsem si uvědomila, jak na mě ze svahu mává nějaké dítě a něco na mě francouzsky ječí. Podívala jsem se s hrůzou k terase, odkud na mě mávali a řvali všichni Markovi přátelé. Co se děje? Vzápětí se z kavárny vyřítil Mark a běžel za mnou jako o život. "Bridget, " zařval, kdzž byl na doslech, "zapomněla sis nasadit lyže."
Ach jo! Muzikály. Na pódiu stojí s rozkročenýma nohama divní lidé a vyřvávají písničky.
"Nazdar, zlato, víš co?" Byla to moje matka. Očividně jsem si musela zapálit. "Nazdar, zlato, víš co?" zopakovala. Někdy mě napadá, jak dlouho v tom papouškování bude pokračovat. Je normální říct Haló? Haló?, když se na druhém konci nikdo neozývá, ale papouškovat Nazdar, zlato, víš co? Nazdar, zlato, víš co? tedy rozhodně normální není.
Musím předstírat, že mám plno práce s walkmanem na uších a se psaním, protože se se mnou sanží dát mezi tichým, leč vražedným pšoukáním do řeči příšerný chlap ve světle hnědém umělém obleku na vedlejším sedadle. Dělala jsem, že spím, a přitom jsem si držela nos, ale po několika minutách mi ten příšerný chlap poklepal na rameno a zeptal se mě: "Máte nějaké koníčky?"
Opět totálně vtipný. Ta ženská je neuvěřitelná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anuk Anuk | 5. dubna 2007 v 11:32 | Reagovat

Rikat si pan Darcy a chovat se jako snob je to same, jako kdyby si nekdo nechal rikat Heathcliff, mlatil hlavou do stromu a rvalpri tom Cathy...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama