Come back, Antichrist!

Richard Bach - Příručka mesiáše

6. dubna 2007 v 15:51 | Kačík |  Ukázky z dobrých knih
Richard Bach - Příručka mesiáše
Mraky se nestarají o to, zda spadnou do moře, protože nemohou a) spadnout ani b) utopit se. Mají však svobodnou volbu věřit, že spadnout mohou, a pokud budou chtít, mohou mít i strach.
I ti nejšťastnější a nejúspěšnější lidé někdy přemýšleli o sebevraždě. Rozhodli se však, že ji nespáchají.
Všechno je z nějakého důvodu přesně takové, jeké to je. Drobky na vašem stole nejsou žádnou mystickou připomínkoou koláče z dnešního rána. Jsou tam proto, že jste se rozhodli je neuklidit. Bez výjimek.
Kdyby se vám Bůh podíval upřeně do očí se slovy "Přikazuji ti, abys byl/a na světě šťastný/á, dokud budeš naživu!" Co byste udělali?
Proč si myslíte, že jste divní a odlišní, že stojíte osaměle stranou, když jde jen o to, že jste dosud nenašli svou rodinu?
Zapomeňte na víru. K tomu, abyste mohli létat, nepotřebujete víru; stačí pochopit techniku letu.
Milovat někoho bezpodmínečně znamená nestarat se, kým je nebo co dělá. Bezpodmínečná láska vypadá navenek podobně jako nezájem.
Celý život čekáte na Někoho, kdo vám porozumí a bude vás přijímat takové, jací jste. Nakonec zjistíte, že ten Někdo jste celou dobu byli vy sami.
Ptačí mládě, které chce poprvé vyletět z hnízda, skočí, protože důvěřuje svým křídlům; lumík skáče proto, že to dělají všichni. To, co je pro jednoho cesta k novým dimenzím, může být pro druhého sebevražda.
Proč se trápit prožíváním nešťastného života?
Možná si toho nejste vědomi, ale víte to.
To, co Je, je Život, Láska, Nádherné TO ve středu vaší bytosti. To, co Je, neuznává časoprostorová omezení ani vaše trápení, obavy nebo názory. Nevnímá vás jako vzpřímené dvojnožce na třetí planetě od malého Slunce na kraji malé galaxie v bezvýznamném vesmíru, vsunutém na okamžik mezi biliony jiných vesmírů. Vidí ve vás Jeho odraz a dává vám naprostou svobodu udělat vše, co si přejete, jenom ne umřít.
Toto je test na zjištění, zda je vaše poslání na zemi u konce: Jste-li naživu, pak není.
Pojmenovat nějakou věc je neškodné. Pojmenovat myšlenky znamená vytvořit náboženství. Ať vás to ani nenapadne!
To, čemu housenka říká konec světa, nazývá mistr motýlem.
Žádný Bůh, který vyžaduje uctívání, neexistuje.
Nic v této knize nemusí být pravda.
Jsou to vlastně jenom tyhle výroky. Není to klasická kniha. Přesto mě tak vzala, že si jí prostě musim pořídit. On ostatně je celej hrozně dobrej. Já osobně ho mám fakt ráda. Myslim Bacha.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Qwerty Qwerty | E-mail | 5. ledna 2012 v 23:44 | Reagovat

Jeho knížky jsou opravdu super. Moje první kniha je Jonathan Livingston Racek a tu naprosto (platonicky) miluji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama