Come back, Antichrist!

Květen 2007

Kill your TV!

31. května 2007 v 20:12 | Kačík |  Co mě napadá..
aneb No more technology...(ano, zde se mísí Gaia s Marilynem, jak podivné)
Pryč s technologií? Zabij svojí televizi? Žádná elektronika, žádný pomocný spotřebie, spolehnout se jenom na sebe...ne, to už nejde. Tomu se sakra řiká závislost, tomu, co tu předvádíme...Nedokážeme žít bez ledničky, protože bysme chcípli hlady, nedokážeme žít bez světla, protože bysme nic nestíhali, nedokážeme žít bez televize - ukousali bysme se nudou? Anebo tu televizi zabij proto, aby ses nemusel/a koukat na ty tupý ksichty, který ti vymejvaj mozek..poslechni Mansona! Zabij televizi, zabij svýho Boha, máš ostatní elektronický spotřebiče, tak k čemu ti jsou tyhle dva? Anebo strč Boha do zásuvky a věř. To je moudrá rada, ne?
Mluvim jako blázen, asi se mnou už vážně bude něco vážnýho. Propána. Proč škola a ty ostatní věci, který z nás cucaj energii a dávaj jí do elektrotechniky? Proč žrout času jménem počítač? Proč není jenom jeskyně a klacík a oheň a přirozenej pud a tráva a nebe a voda a slunce a mráz a teplo a ....proč? Sakra proč? Co se těm lidem stalo? Kdo chtěl vyměnit útulnou jeskyni za neuklizenej dům, čerstvý maso za mražený, přímej požitek za vjemy z televize..?
To je fakt k zbláznění.

George Orwell - 1984

28. května 2007 v 17:59 | Kačík |  Ukázky z dobrých knih
George Orwell - 1984
Přítel nebylo možná správné označení. V dnešní době neměl člověk přátele, měl soudruhy; ale společnost některých soudruhů byla příjemnější než společnost jiných.
Tvářit se nenáležitě (například s nedůvěrou, když se oznamovalo nějaké vítězství) byl v každém případě sám o sobě přestupek, který mohl být potrestán.
Fakt tyjo psycho kniha...jedna ze dvou, ze kterejch mi bylo vyloženě fyzicky špatně. Dyť ten člověk to nezažil...a témeř to samý, akorát ne tak očividný, se potom fakt dělo! Fakt neuvěřitelný...

Dita von Teese

5. května 2007 v 11:45 | Kačík |  ‡ Marilyn Manson ‡
Dita von Teese, pravým jménem Heather Sweet, se narodila 28. září 1975. Pohybuje se ve světě modelingu, je hlavní představitelkou světové burlesky a známá je hlavně jako fetišistická modelka a ...partnerka Marilyna Mansona. To už bohužel není pravda, když svůj dlouholetý vztah s ním spojila manželstvím, po roce se rozvedli a ona zůstala zatím (?) sama. Ale evidentně se spíš staví na své vlastní nohy, víc se začíná prosazovat sama, dělá si vlastní návrhy, předvádí je, předvádí vlastní show...
Já osobně ji považuju za jednu z nejhezčích žen na světě, je stále dokonalá a perfektní a to na ní obdivuju.
Zajímavý rozhovor s ní naleznete na této adrese. Je ještě z doby, kdy s Mansonem žila a ještě více o ní naleznete na její oficiální stránce www.dita.net ...

Nic a zase nic

4. května 2007 v 21:08 | Kačík |  Co mě napadá..
Normálně mě dost začíná deprimovat to, že za prvý - nechodí mi žádná jiná pošta, než vyžádaný zprávy dne z iDnes a za druhý - nikdo nechodí sem. Teda jako...to né že by mi vadilo ňák úplně hodně...tak jako dělám to hlavně proto, že to baví mě, žejo, ale přece jenom mám z toho trochu pocit zmaru. No. A pak mě teda taky štve to, že se nic neděje. Prostě jedinej světlej bod budoucnosti je Mansonův koncert a co mě teďka teda fakt baví, je to, že jsem tak jako začala zpívat...jako víc se tomu věnovat..vlastně ve skupině, nó, jestli se tomu teda dá takhle řikat, když jsme zatim měli jenom jednu úplně pořádnou zkoušku a to ještě bez basáka. Ale tak dneska jsme zase dali dohromady pár nápadů a vznikly z toho další dvě neúplný písně...no lepší než drátem do voka. A jsem z toho taková hrozně šťastná, jakože něco vytvářim. Něco duchaplnýho. A ještě k tomu, když jsem si mohla zkusit Sweet Dreams....no to moje duše plesala.
No a zejtra k nám přijíždí na výměnu Němka, tak jsem teda zvědavá, já jí teda znám, protože už jsem byla já tam, ale stejně jsem z toho taková nervózní...protože vůbec nevim, co tady s ní jako budu dělat...a tak, no. Takže uvidim, jakej bude ten příští tejden, fakt se mi do toho moc nechce, pokoušet se tady šprechtit a pak nakonec stejně skončit u ájiny, s tou mojí němčinou, kterou se dokážu maximálně tak omluvit nebo přisvědčit. No...prostě tak, no.

Alfred de Musset - Zpověď dítěte svého věku

2. května 2007 v 20:37 | Kačík |  Ukázky z dobrých knih
Alfred de Musset - Zpověď dítěte svého věku
"Nevěřím v nic, protože nic nevidím."
Nevím, co si myslet o člověku, jehož oči mi nic neříkají.
Jednoho dne jsem jim chtěl s nožem v ruce pohrozit, že je oba zabiji, neřeknou-li mi, z jakého důvodu jsou tak smutní, jindy jsem chtěl obrátit svůj hněv proti sobě samému.
Supr kniha. Až mě to překvapilo. Hrozně se mi líbil ten název, nevim proč, třeba takovou Zpověď od Máraie jsem nikdy nečetla, tohleto mě prostě přitáhlo...a dobře jsem udělala! Je to moc pěkný, akorát ústřední dvojice je silně rozčilující - pro nás. Jakožto čtenáře.

Allan Massie - Caesar

2. května 2007 v 20:33 | Kačík |  Ukázky z dobrých knih
Allan Massie - Caesar
Bolesti z lásky, která byla násilně potlačená, jsou mnohem horší nez útrapy nedosažitelné touhy. Když člověk ztratí to, co zná a čemu věří, je to kruté, mnohdy stokrát krutější, než kdyby neměl nikdy získat, v co vkládal naději.
Nezáleží na tom, jak člověk končí. Záleží na tom, jak žil. A já žil čestně.
Už není nic, co by ještě mělo být řečeno.
To bylo moc pěkný, vlastně takovej životopis Julia Caesara(nečekaně) ústy Bruta, napsaný tak, aby to bylo přiblížený dnešnímu čtenářovi. A ačkoli tenhle styl jinak nemusim - mám z toho pocit méněcennosti, jako bych neuměla číst nebo tak něco - to bylo zajímavý. Nenásilně vám to vtloukalo věci z historie, který se vám (možná) i třeba někdy budou hodit. A mimochodem další dobrá beletrie o Caesarovi je Caesar Imperátor od Maxe Galla.

Mika Waltari - Jeho království

2. května 2007 v 20:30 | Kačík |  Ukázky z dobrých knih
Mika Waltari - Jeho království
Claudia mi namítla, že muž nikdy nedosáhne u ženy takové důvěry jako jiná žena, a ostatně muž že nikdy nemůže opravdu ženu pochopit.
"Ovšemže se uzdravil. Vzal lehátko a šel," ujišťoval slepý. "Tak hroznou sílu měl ten Galilejský. Ale žebrák ztratil dobré živobytí, které provozoval osmatřicet let. Nyní jako starý se má živit prací svých rukou, když zázrakem ztratil právní nárok na žebrání."
"I několik jiných žen učinilo totéž, vždyť to byl přece tak nepraktický muž."(Ježíš)
Moc pěkná knížka, sice trochu náročnějc psaná, ale dobrá. Je o římskym občanovi, kterej vypráví, jak byl obrácenej na křesťanskou víru, je to z doby Ježíše.

Jan Neruda - Písně kosmické

2. května 2007 v 20:22 | Kačík |  Ukázky z dobrých knih
Jan Neruda - Písně kosmické
Zelená hvězdo v zenitu,
sviť vesele, vesele!
Když si tak někdy vzpomenu,
jak staří jsme přátelé!
Před lety jsi mne slyšela,
jak jasně jsem zavýsknul,
když jsem své děvče poprvé
si na prsa přitisknul.
Před lety jsi mě viděla,
jak děsně jsem ublednul,
mrtvou když její ručinku
jsem k ústům svým pozvednul.
To jsou jen drobky života,
jen bubliny pramene,
člověk si na ně během let
tak náhodou vzpomene.
Radost i žal my přežijem,
my přežijem cokoli!-
Nač ale náhlá slza ta-
vždyť mne už to nebolí!
Na to, že jsem to četla jako povinnou četbu, mě to mile překvapilo. Dost dobrý.