Come back, Antichrist!

Jak bylo na muzejní noci...

17. června 2007 v 21:04 | Kačík |  Kulturní zážitky
Tákže..rozhodli jsme se, že půjdem na muzejní noc. Vzhledem k tomu, že z mého okolí by zřejmě nikdo nešel, musela jsem přetrpět přítomnost rodičů, která se nakonec prokázala jako dost užitečná, protože bych zřejmě sama netrefila ze Staroměstský na Malostranský náměstí pěšky. Takovej já jsem pražák. No a zase chodit sama po muzeích...to je i na mě moc intelektuálský.

No. Začali jsme Muzeem hl. města Prahy, ve kterym je stálá expozice historickejch fotek Prahy, je tam Langweilův model Prahy, kterej byl dost hezkej, ale člověk by potřeboval asi tak hodinu a prázdno kolem, aby to moh všechno pěkně prozkoumat. No a pak tam byla výstava o Rychlejch Šípech, která byla moc pěkná, jako malá jsem je milovala, máme doma takový ty velký barevný komiksy a Dobrodružství v temných uličkách jsem četla minimálně čtyřikrát..takže to mě fakt potěšilo. Neskutečně vtipnej byl krátkej němej film o založení jejich klubu.
Pak jsme pokračovali do Pedagogickýho muzea J. A. Komenskýho, tam celkem nic moc nebylo, akorát dobová třída, tehdejší školní řád (fakt vtipnej) a rákosky na prodej. Odsud jsme pokračovali do muzea hudby...no to mě úplně uchvátilo. Tolik hudebních nástrojů pohromadě jsem fakt ještě neviděla. Úžasný klavíry, cemballa, smyčcový, dechový, ani jsem nevěděla, jak se všechny jmenujou, no prostě fakt toho bylo hrozně moc a mrzí mě, že jsme se tam nemohli zdržet trochu dýl, jelikož jsme pospíchali, abysme stihli všechno, co jsme chtěli a poslední metro. Slyšeli jsme ještě ale začínat hrát nějakou skupinu, která tam kolem jedenácti hrála, na tom programu bylo napsaný to jméno, ale už jsem to zapomněla a jakože hraje podobnej styl jako Faith No More a Metallica, tak jsem na to bylo zvědavá...no a líbilo se mi to. Ta zpěvačka! Jak já jí závidim ten její hlas a zpěv. No. A pak jsme zas jeli do zemědělskýho muzea, kde byla výstava ohledně Šumavy, tak to bylo taky moc pěkný. Teda ty vycpaný zvířata si mohli odpustit, ale i tak to bylo hezký, líbily se mi ty fotky a jak to tam vonělo tim dřevem a takovou jakoby "starotou?"...
Celkově jsem z toho měla dobrej pocit a i když jsme málem nestihli to poslední metro, byla jsem z toho taková dobře naladěná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama