Come back, Antichrist!

Richard Bach - Nic se nestane náhodou

26. června 2007 v 21:31 | Kačík |  Ukázky z dobrých knih
Richard Bach - Nic se nestane náhodou
První, co jsem ráno zpozoroval, bylo, že Paul Hansen hoří. Ležel celý zachumlaný ve spacím pytli a z jeho konce hned vedle krempy Paulova klobouku stoupal sloupeček kouře. "Paule! Ty hoříš!" Ani se nepohnul. Po krátké rozčilující pauze odpověděl: "Kouřím."
"Poslyšte, víte co? Dneska jsem dal dva autogramy. Dva!" "Příjemný pocit, " přiznal jsem. "Mě to taky vyvedlo z konceptu. Přišel za mnou kluk a chtěl, abych se mu podepsal. Co ty na to, Stu? Už nejsi naše jediná hvězda." "Stu, chudáčku...," oslovil ho Paul blahosklonně. "Dal jsi dnes nějaké autogramy, ty naše hvězdo?" Stu klidně odpověděl: "Dvanáct," a podíval se jinam.
Paul se ploužil za námi, nic neříkal a vypadal jako hromádka neštěstí. Ať má jakýkoli problém, pomyslel jsem si, nic mi do toho není. Jestli chce být sklíčený, je to jeho volba.
Jeden starší skeptik nakonec přivolil, že poletí, ale nabádal mě: "Žádné vymyšlenosti, na to pamatujte. Jen hezky klidný a hladký let." Byl klidný a hladký do okamžiku, kdy jsme se při konečném přiblížení klouzavým letem blížili k přistávací dráze. Tuhle chvíli si můj pasažér vybral k tomu, aby z ničeho nic začal rozhazovat rukama a divoce křičet.
Kdo jsme a co se z nás stane, neurčují naše problémy, rozhodující způsob, jakým se k nim postavíme, jestli na vrak hodíme zápalku, nebo se tím vším krok za krokem propracujeme ke svobodě.
Už zase mě jeho knížka totálně dostala. Fakt, skvělá. On je ostatně vůbec skvělej spisovatel. Zatim všechny knížky, co jsem od něj četla, byly supr.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama