Come back, Antichrist!

Srpen 2007

Členové Wohnout

24. srpna 2007 v 22:09 | Kačík |  Wohnout
Členové:
Matěj Homola - zpěv, kytara
Honza Homola - zpěv, kytara
Jirka Zemánek - baskytara
Zdeněk Steiner (Fenek) - bicí

Jarmila Loukotková - Bůh či ďábel

24. srpna 2007 v 21:31 | Kačík |  Ukázky z dobrých knih
Proč mlčí? Písaři čmárají jako o závod. Co čmárají, když nikdo nic neříká?
Ztracená víra. Ztratit víru je horší, beznadějnější a trpčí než nikdy žádnou nemít. Tu se nitro otevírá všemu, duše zraněná až na samé jádro vidí už jen ďábla a cítí už jen peklo, peklo samoty, zrady a marnosti. Taková duše se doširoka rozvírá všem svodům a nástrahám bezcitnosti a zla.
Strach...Strach - z čeho? Z Boha? Z Něho, jejž jsem před lety zapřel a proklel? Z Jeho hněvu a z Jeho pomsty? Ne, to jistě nikoli. Protože On prý se nemstí. Tak říkají lidé. On prý je nekonečně moudrý - je-li vůbec. Jenže On není, protože ve světě, který prý On stvořil, v tom světě není úsměvné hřejivosti, kterou vyzařuje dílo bytosti moudré. Z čeho tedy strach? Strach z ďábla.
Není Boha. Ale není ani ďábel. Není nic nadpozemského a nadpřirozeného. Jsou jen lidé, lidské duše, lidské povahy, lidské myšlenky. Jen lidé. Jsou silní lidé a jsou slabí. Ti silní nemají zapotřebí víry a jdou v každé životní mlze, tmě a vánici správnou cestou a rovně. Já jsem byl slabý.
Historický román z období Johanky z Arku, já jsem na ní tak trochu ujetá. Zaujala mě už jen svým názvem: ) a rozhodně jsem nelitovala, že jsem se tím nechala strhnout. Výborná knížka po všech stránkách.

Fotogalerie GA

23. srpna 2007 v 21:46 | Kačík |  Guano Apes

Guano Apes

23. srpna 2007 v 21:36 | Kačík |  Guano Apes
Guano Apes je německá průkopnická kapela 90. let. Třem mužům stojí v čele zpěvačka s drsným rockovým hlasem, jež by mohl dělat konkurenci kdejakému metalovému murmuru. Jejich hudba je nabitá energií, mísí se v ní prvky metalu, rocku, sem tam lehkého popu, je jednoduchá na poslouchání. Písně se neutápějí ve stereotypu, jak tomu často bývá, ale jsou poslechově odlišné - rychlostí, tvrdostí/jemností a jakoby žánrem. Když bych srovnala například písně Suzie, Rain a Dick, neřekla bych, že jsou od stejného interpreta, až na ten zpěv, na kterém se toho moc měnit nedá. Zpěvačka Sandra je každopádně obdivuhodná svým rozsahem hrudního zpěvu...z hloubky je schopná dostat se do jemné výšky přes drsný výkřik a naopak.
Naprosto zřejmou inspiraci u nich hledala asi nejznámější téměř dívčí (abych neurazila Joshe a Beauty Mikea) kapela z Čech - Gaia Mesiah, proto pokud se vám líbí, v Guano Apes naleznete zalíbení určitě taky.

Členové GA

23. srpna 2007 v 20:42 | Kačík |  Guano Apes
Sandra Nasic - zpěv
Henning Rümenapp - el. kytara
Dennis Poschwatta - bicí
Stefan Ude - baskytara

Šáší

23. srpna 2007 v 18:59 | Kačík |  Výkřiky ze tmy
Jestli má ještě někdo něco proti slovu šáší, tak ho zakousnu....Nikdo to nezná, všichni se tomu akorát smějou a dělaj ze mě debila, že jsem si to vymyslela. Tak abyste věděli:
šáší,-í s. nář. ostřice, rákosí, sítina ap.
přejato ze Slovníku spisovného jazyka českého, díl VI.
Ještě něco?

George Orwell - Nadechnout se

22. srpna 2007 v 16:31 | Kačík |  Ukázky z dobrých knih
Je blbost myslet si, jak to někteří dělají, že ženská se na tlustého chlapa dívá jako na dobrý vtip. Pravda je, že ženská se nedívá na žádného chlapa jako na vtip, pokud jí dovede nabulíkovat, že ji miluje.
Kdybych byl Hitler, vyslal bych bombardéry do akce uprostřed konference o odzbrojení.
Jako vždy mě dostal. Pokud jsem to už náhodou nepsala, tak ten člověk je génius.

Zážitky a pocity..

19. srpna 2007 v 20:19 | Kačík |  Zážitky z dnů minulých
Dneska jsem se vrátila z vody. Totiž z vodáckýho tábora, na kterej jezdim už sedum let. Tenhle rok jsem tam byla poprvý jako vedoucí a tak ňák jsem si řekla, že s tim asi prásknu. Hrozně těžce jsem to snášela, jelikož jsem uvízla mezi dvěma táborama a byl to pro mě tak trochu psychickej tlak. Jelikož jsem se moc nebavila s dětma, ale kapitáni mě taky ještě úplně nebrali mezi sebe...z toho ty "děti" byly většina třeba jenom o rok nebo dva mladší než já a dva byli dokonce starší. Nechápu, proč tam jezděj, když je u toho jasně řečený, že je to tábor pro lidi do šestnácti.
No a zkátka mám z těch dvou tejdnů strašně moc dojmů a pocitů. O zážitky taky není nouze, ale o těch bych raději pomlčela, protože většina z nich je taková, že bych se musela za sebe stydět, kdybych je uveřejnila. Abych vše uvedla na pravou míru, jedná se o zážitky pod vlivem alkoholu - nikdy jsem nebyla natolik opilá, abych si to nepamatovala, ale často jsem byla opilá tak, že jsem zapomínala na slušné vychování:-) No zkrátka nic moc.
Dojmy a pocity jsou nezapomenutelný. Jak ty dobrý, tak ty špatný. V souladu s mojí debilní osobností se moje nálady měnily jak počasí - jednu chvíli jsem trpěla takovejma chmurama, že jsem si fakt řikala, proč jsem tam vůbec jela, toužila jsem bejt v teple a suchu domova a všichni mi přišli hrozně tupí a hledala jsem nějakou spřízněnou duši, ..., za chvíli jsem zas byla v totální pohodě a užívala jsem si to, jak jsem v přírodě, nemusim se starat o žádný kraviny, oheň a moje nejoblíbenější činnost zpěv, občas nějaký to cigárko o samotě pod hvězdama....no prostě rozpory, no.
Ale nakonec jsem ráda, že jsem tam byla.

Kluci nepláčou

3. srpna 2007 v 18:19 | Kačík
Kluci nepláčou / Boys Don't Cry
USA, 1999, 118 minut
Režie: Kimberly Peirce
Hrají: Hillary Swank, Chloë Sevigny, Peter Sarsgaard, Brendan Sexton, Alison Fonland, Alicia Goranson