Come back, Antichrist!

Jarmila Loukotková - Bůh či ďábel

24. srpna 2007 v 21:31 | Kačík |  Ukázky z dobrých knih
Proč mlčí? Písaři čmárají jako o závod. Co čmárají, když nikdo nic neříká?
Ztracená víra. Ztratit víru je horší, beznadějnější a trpčí než nikdy žádnou nemít. Tu se nitro otevírá všemu, duše zraněná až na samé jádro vidí už jen ďábla a cítí už jen peklo, peklo samoty, zrady a marnosti. Taková duše se doširoka rozvírá všem svodům a nástrahám bezcitnosti a zla.
Strach...Strach - z čeho? Z Boha? Z Něho, jejž jsem před lety zapřel a proklel? Z Jeho hněvu a z Jeho pomsty? Ne, to jistě nikoli. Protože On prý se nemstí. Tak říkají lidé. On prý je nekonečně moudrý - je-li vůbec. Jenže On není, protože ve světě, který prý On stvořil, v tom světě není úsměvné hřejivosti, kterou vyzařuje dílo bytosti moudré. Z čeho tedy strach? Strach z ďábla.
Není Boha. Ale není ani ďábel. Není nic nadpozemského a nadpřirozeného. Jsou jen lidé, lidské duše, lidské povahy, lidské myšlenky. Jen lidé. Jsou silní lidé a jsou slabí. Ti silní nemají zapotřebí víry a jdou v každé životní mlze, tmě a vánici správnou cestou a rovně. Já jsem byl slabý.
Historický román z období Johanky z Arku, já jsem na ní tak trochu ujetá. Zaujala mě už jen svým názvem: ) a rozhodně jsem nelitovala, že jsem se tím nechala strhnout. Výborná knížka po všech stránkách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Betty Betty | 14. června 2012 v 16:00 | Reagovat

Jsou v téhle knížce opravdu historická fakta nebo je to napsáno dle fantazie? Krom letopočtů atd. samozřejmě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama