Come back, Antichrist!

Září 2007

Kam spějou blogy?

23. září 2007 v 22:15 | Kačík |  Co mě napadá..
Původně jsem se nechtěla tadytoho tématu vážně ani dotknout...vůbec jsem o tom nechtěla psát. Ale když toho je tolik...Poslední dobou si čím dál víc všímám blogů. A musim říct - je to hrůza. Všude jsou články nacpaný jenom fotkama a informacema odněkad stáhnutý(teda..já to tady mám taky, já vim, ale ne v takový míře...spoustu se toho snažim tvořit sama..jenom o těch filmech většinou to info stahuju), články o naprostejch kravinách, všude samý "emo" a "goth", všichni píšou naprosto idiotsky typu...je to faKt uPa supA..*muck*..mOc váS všEchNy lowwUju, thAgže wy Mě sNaD tHaKy..a pLsKy mrKněTe na můJ bLogÍs....ježiš, to dalo práce tenhle kousek napsat. No, takže asi tak. Vůbec to nechápu, jelikož zjišťuju, že se to píše fakt hrozně pracně a stejně blbě se to i čte..teda vůbec ale nechápu, kde se tahle děsivá móda vzala. Taky jsou všude takový ty divný obrázky různejch temnejch slečen s kosou nebo s podřezanejma žílama...probůh..to se přece vážně nemůže nikomu líbit. Co je hezký na tom, když se někdo pořeže? Fakt to nepochopim. A vůbec je všechno takový temný a příde mi, že to je přece špatně, dyť většina lidí je od přírody spíš veselá, ne? Nebo ne přímo veselá, ale každej člověk se rád zasměje, každej přece vyhledává zábavu (pokud na ní má náladu)..Prostě nevim, příde mi to všechno takový přehnaný. Že ze sebe všichni furt dělaj něco, co nejsou, všichni se skrejvaj za svůj "blogís" (už to slovo fakt nesnášim), prostě mi to příde úplně ujetý. A fakt nevim, kam dojde tahle naše podivná generace. Až se za ní stydim.
A právě se furt urputně snažim najít ňákej inteligentní blog, na kterym je něco, co ten člověk sám vytvořil/vymyslel/napsal...prostě cokoli, vlastní hlavou a vlastníma rukama a jejíž/jehož majitel/ka je starší 10 let...protože..no nevim, ta úroveň blogů mi příde prostě hrozná.
Achjo. Já vim, že to je k ničemu, se nad tadytim ňák vyloženě rozčilovat..ale tohleto mi vážně už nepříde normální. (i když..co je normální..)

Tak tohle mě fakt pobavilo...

20. září 2007 v 21:02 | Kačík |  Výkřiky ze tmy
Následující situace: Ve velkém hradě je uvězněna krásná princezna, kterou hlídá drak. Jak to dopadne, si přečtete v dalších řádcích, podle toho, jaký princ - metalista, ji přijede zachránit.
Varování: Text několikrát obsahuje slovo "vošukat", proto jestli vás tento výraz pohoršuje, nečtěte tento článek.

Vzpomínky

18. září 2007 v 21:04 | Kačík |  Zážitky z dnů minulých
Mám umřít teď, nebo až za chvíli?

Robert Fulghum - Ach jo

15. září 2007 v 21:51 | Kačík |  Ukázky z dobrých knih
Málokdy mám pocit, že jsem šťastný. Zato si často vzpomínám, kdy jsem byl šťastný. Zvláště když sedím v kuchyni zabalený do neviditelného přehozu sešitéhu z nejlepších chvilek včerejšků. Ty cenné věci - zbytky ze žití - zůstávají, aby pomáhaly srdci a duši přežít. Jenom z nich se žít nedá. Ale bez nich život nestojí za to.
Naší filozofií bylo, že když už nám stejně má být špatně, je lepší se do toho pořádně obout a doopravdy se zničit. Je to jeden z přístupů k životu - jít až nadoraz a nést si následky.
Čím to je, že lidé zaplatí dolar, aby se k smrti báli, a ještě si plně uvědomují, že než to skončí, nejspíš jim bude špatně?
Tenoučká knížečka s autorovejma úvahama, myšlenkama, vzpomínkama...zajímavé, ačkoli semtam poněkud nudné. Píše tak..jak to říct..jakoby sebevědomě. Mám z toho pocit, že si myslí, že si to přečte každej a že od něj všichni četli všechno. Ale možná to tak není a já zas hledám něco v ničem.

Fotbal

13. září 2007 v 21:09 | Kačík |  Co mě napadá..
Včera jsem se dívala na fotbal. Celkem mě to bavilo, protože jim to šlo, ne, že by padaly góly, ale bylo to docela rychlý a napínavý a ne tak rozvláčný a ucouraný jak s tim San Marinem. Já se totiž (když se dívám na ňákej sport typu fotbal a hokej) vždycky do toho dokážu tak vnořit, prostě mě to hrozně pohltí, takže to nakonec prožívám s nima u tý bedny. Takže jsem si to užila.

Uááááá!

12. září 2007 v 19:44 | Kačík |  Výkřiky ze tmy
Už mě to vážně štve. Už zase zabředám do toho stereotypu. Já nechci!! Už zase upadám do strašlivejch nálad. Už zase. Kéž by všichni umřeli. Kéž bych umřela já. Kéž by nikdy nic nebylo. Šmarjá!!
Chcíp.

Foto NIN

10. září 2007 v 21:40 | Kačík |  Nine Inch Nails

Nine Inch Nails

10. září 2007 v 21:19 | Kačík |  Nine Inch Nails
...skupina, která mě v poslední době dost zaujala.
Zjišťuju, že se mi líbí elektro a tomu podobně..teda inteligentní elektro (jak je vlastně i vidět na Deathstars, voni taky požívaj dost synťák a je to fakt úchvatný).
Nine Inch Nails - to je vlastně zřejmě geniální, ač trochu zvláštní, Trent Reznor. Trošku mi něčim připomíná Marilyna, něčim zase vůbec /už jenom tim, že když o něm píšou v tisku, má většinou přívlastek kontroverzní či výstřední stejně jako ON../. Příde mi, že se zabejvá tak trochu..no nevim...takovejma nabubřelejma problémama...ale možná to je potřeba..nevim.
Každopádně..na počátku všeho byl pouze on. On a jeho nástroje, které všechny ovládal on sám - nejdříve všechno nahrál, potom jednotlivé nahrávky smontoval dohromady a vznikla z toho obdivuhodná hudba. Na koncertech je samozřejmě doprovázen celou kapelou, v současnosti je to milovanej Twiggy, teda teď už "smytý" Jeordie White, hrající na basskytaru, Alessandro Cortini - klávesy, Aaron North (kytara) a Josh Freese s bicíma. Dříve s ním hrál také třeba legendární Dave Grohl z Nirvany nebo Robin Finck z Guns'n'roses, také ho provázel Chris Vrenna, který se ukázal na koncertě MM.
Hudba je dost nezařaditelná, žánrově se blíží něčemu jako industrial rock a má to grády. On se svojí úžasnou intonací, jako kdyby tim zpěvem chtěl na něco poukázat, jako kdyby text měl odkazovat na něco jiného, jako kdyby to vlastně celé byla jenom metafora. Ale je to vážně skvělý. Mrzí mě, že jsem nebyla na koncertě. Zřejmě jsem propásla příležitost.
Rozhovor s Trentem Reznorem naleznete tady.
Diskografie:
Pretty Hate Machine - 1989
Broken (EP) - 1992
The Downward Spiral - 1994
Further Down The Spiral - 1995
The Fragile - 1999
Things Failing Apart (remixy) - 2000
And All That Could Have Been (live) - 2002
With Teeth - 2005
Year Zero - 2007

Texty MM (mé oblíbené..)

5. září 2007 v 22:02 ‡ Marilyn Manson ‡
The Fight Song......................................Bojová píseň

Nothing suffocates you more than ............Nic tě nedusí víc než
the passing of everyday human events ......plynutí každodenních lidských událostí,
an isolation is the oxygen mask you make.odloučení je kyslíková maska, nutíš
your children breath into survive.............. své děti dýchat, aby přežily

ref. But I'm not a slave to a god.............. Ale já nejsem otrok boha,
that doesn't exist..................................... který neexistuje,
But I'm not a slave to a world.................. nejsem otrok světa,
that doesn't give a shit............................. který dává hovno..

And when we were good ........................A když jsme byli dobří,
you just closed you eyes ..........................jenom jsi zavírala oči
So when we are bad ...............................Takže až budeme špatní,
we'll scar your minds............................... zjizvíme tvé myšlenky

fight, fight, fight, fight!...............................Bojuj!

You'll never grow up to be a big- .............Nikdy nevyrosteš ve velkou
rock-star-celebrated-victim-of-your-fame..rockovou hvězdu, oslavovanou obět své slávy,
They'll just cut our wrists like ...................Jenom nám odtrhnou zápěstí jako
cheap coupons and say that death............levné kupony a řeknou, že smrt
was on sale today................................... byla dnes na prodej.

And when we were good........................ A když jsme byli dobří,
you just closed you eyes ..........................jenom jsi zavírala oči
So when we are bad ...............................Takže až budeme špatní,
we'll scar your minds............................... zjizvíme tvé myšlenky
ref.......................................................... ref.

3 x the death of one is a tragedy .............3 x smrt jednoho je tragédie,
but death of a million is just a statistic ......ale smrt milionu je jen statistika

fight, fight, fight, fight! .............................Bojuj!
Fight song je jeho nejgeniálnější píseň. Asi jsem troufalá, ale plně se s tim ztotožňuju. V životě mě zaujaly dva songy - tohle a Another Brick In The Wall. Nejsem otrokem tohohle podělanýho světa, kterej mi nedává absolutně nic, ubíjí mě stereotyp, stejně to nakonec dopadne podle "nich". A ať dělám co dělám, stejně jsem jenom součást davu, malinkym bezvýznamnym človíčkem, výplní populace, cihla ve zdi.

Kapka

4. září 2007 v 21:27 | Kačík |  Výkřiky ze tmy
Pomoc. Nevim, co se to stalo, ale takhle sedim u stolu, přihlašuju se na blog.cz a najednou mi kápla na hlavu kapka něčeho (vlasy jsou od toho lehce vlhký, proto jsem usoudila, že to byla kapka). Automaticky jsem se podívala nad sebe, kde jsem uviděla (jak jinak) čistě bílej strop, hned jsem si taky řekla, co mě to napadá, když bydlíme v paneláku v posledním patře. Tak jako že tam nic nemůže bejt. Nikdo nás nemohl vytopit. Okno je zavřený. Prostě v blízkým okolí žádná tekutina, která by náhodou mohla vyšplíchnout a náhodou kápnout na mojí hlavu. A stejně tam ta kapka je. Co se to dějeee??

Škola? Zejtra?? Pomoc...

2. září 2007 v 15:26 | Kačík |  Co mě napadá..
To fakt ne, tyjo. Já že mám jít už zejtra do školy? Furt mi to ňák nedochází. To přece není možný. Po dvou měsících krásnýho téměř nicnedělání zas tam? Já tam fakt strašně, strašně moc nechci. Ani kvůli těm lidem. Já se s nima ráda uvidim, ale někde jinde, přece ne ve škole...