Come back, Antichrist!

Vídeň + Van Gogh + mnoho dalšího

28. listopadu 2008 v 22:56 | Kačík |  Zážitky z dnů minulých
Úvodem se chci omluvit, že jsem tak neaktivní...ale prostě je toho fakt strašně moc a já už takhle příliš nezvládám..a na blog tím pádem nemám moc čas ani náladu. Ale teď, když je pátek večer a já bych správně měla někde asi pařit nebo tak..což nedělám..mám konečně trochu času něco napsat, jelikož v pátek se prostě škola nedělá.
Včera jsem byla ve Vídni na výstavě Van Gogha, bylo to jako organizovaný školou, z ročníku nás bohužel jelo jenom 8, takže všichni ostatní byli mladší. Vídeň sama o sobě byla pěkná, já už tam teda jednou byla, sice taky jenom na den, ale s rodinou, takže jsme toho stačili projít celkem hodně. Včera jsme měli na něco jako rozchod asi 2 hodiny, takže jsem vyrazila s dvěma hochy ze třídy (už to nikdy neudělám, málem jsem se počůrala smíchy..) na takovou cestu skrz naskrz..odnikud nikam..prostě jen tak bloumat. Když jsme se na konci dostali k určenému cílu, galerii Albertina, tak jsme si uvědomili, že jsme se - jak naprosto přesně vyjádřil David - "úspěšně vyhnuli všem památkám" a prochodili jenom takový části města ..no..něco typu Žižkov nebo Zahradní město u nás. Na výstavě jsme strávili taky dvě hodiny (bohužel..musim říct, že dostačující by byly tak hodiny tři), ale teda stejně...nad očekávání mě to totálně uchvátilo. Fakt. Bylo to hrozně silný, některý obrazy mě vyloženě dostaly, některý mi připadaly průměrný..ale celkově to na mně zanechalo dost velkej dojem. Něco bylo fakt úžasný ..asi tak, že jsem před tim jenom zůstala stát a hrozně dlouho na to koukala.. a snažila se to vstřebat. Evidentně se ve mně probudilo nějaký netušený estetický vnímání :) No a byla jsem z toho prostě nadšená.
Měli jsme potom asi hodinu, abysme se dostali k autobusu, takže jsme se ještě trochu prošli městem..tentokrát už trochu klasičtější cestou - procházeli jsme skrz už vyrostlý vánoční trhy, viděli jsme úžasně nasvětlený nejrůznější památky, který už ani nevim, co bylo přesně co...Ale například radnice je velice pěkná. A pak zas cesta busem zpátky, no. 5 hodin podivně zkroucené pozice mi moc neprospělo, ale po tom dnu mě celkem bolely nohy, takže jsem vlastně byla ráda, že sedim. Do Prahy jsme přijeli kolem půl dvanáctý, což mě fakt nepotěšilo, protože jsem dneska musela jít do školy na nultou, takže jsem zas spala asi 5 hodin..hrůza. Tak.
A tady je obraz, kterej mě zaujal úplně nejvíc:
A bylo jich vícero, já si akorát nepamatuju jména, takže je nemůžu najít..( celkově namaloval kolem 2000 obrazů!) Tak.
Se školou je to dost hrůza, jelikož se všechno děsivě přiblížilo (příští tejden Sprachdiplom, popříští FCE), pak tu jsou Vánoce (- prachy? dárky? he??)...a potom veselé vyhlídky na maturitu...ou jé, to bude něco.
Zajímalo by mě, kolikaprocentní je má šance, že tenhle rok ve zdraví a rozumu přežiju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gigi Gigi | Web | 30. listopadu 2008 v 18:46 | Reagovat

Taky jsem tam byla. Ale ne se školou. Byla jsem tam s učitelskou smečkou z mojí bývalé základky. Jelikož mamula je učitelka a brala mě s sebou. Taky to ve mně zanechalo dobrej dojem. Byla jsi i nahoře? kde byly vystavený ,,moderní" práce? taky zajimavý...Škoda žhe jim nepučili slunečnice. A ten obraz co se ti libil se mi taky libil...zkoumala jsem tam tu propracovanost větví :) a wubec kontras jakoby ,,bílá-černá" je krásnej...

p.s. bylo by mi ctí kdybys spřatelila, je mi jasný žhe na to nejspiš moc nejseš ae nechtěla bych zapomenout na tuhle stranku :D miluju mansona♥ (zni to trochu kýčovitě) tkž rači: mansona poslochám téměř každou minuty svýho života...

2 Cecile Cecile | Web | 30. listopadu 2008 v 19:28 | Reagovat

Ten obraz je tak ne - van Goghovskej . . . Znám jenom ty jeho žlutomodrý fantazie, ale tohle jak kdyby ani nebylo od něho :-)

3 kačík kačík | Web | 30. listopadu 2008 v 21:49 | Reagovat

je to fakt. ale popravdě..já když jsem celkově ty obrazy viděla..nemohla jsem uvěřit, že je všechny namaloval jeden a ten samej člověk. některý jsou vážně tak strašně odlišný, že to vůbec není možný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama