Come back, Antichrist!

Leden 2009

soustavná příprava

22. ledna 2009 v 20:00 | Kačík |  Co mě napadá..
Už jsem zas nervózní, i když vlastně nemám co ztratit, maximálně ten podělanej Sprachdiplom neudělám.
Moje příprava tkví v tom, že poslouchám Rammsteiny a notuji si s nimi (bang, bang! :) ...Feuer frei..) + zírám na německej slovník ve snaze vstřebat za jediný večer celý jeho obsah do hlavy. V hlavě mi naskakujou pouze ryze užitečné fráze z 1. lekce typu..noch einmal, bitte langsam apod. Achjo.
Těšim se na víkend.

Sherilyn Fenn

19. ledna 2009 v 19:52 | Kačík |  Herečky
Sherilyn Fenn, narozena v Detroitu v roce 1965, je jedna z nejkrásnějších hereček, kterou jsem kdy viděla. Hraje v mym momentálně nejoblíbenějším (a vážně dokonalým) seriálu Twin Peaks, kterej je tak z 90 - 91, ale je od Lynche, což znamená nepochopitelnost, tajemnost, ale hlavně nadčasovost. Nevim, co budu dělat, až to dokoukám.
Ale abych se vrátila k Sherilyn..začínala v pochybných filmech, z nichž ji vykopl právě David Lynch, když jí obsadil do role Audrey Horne, tajemné krásky Twin Peaks, čímž se dostala na jinou úroveň a od té doby hrála například v O myších a lidech nebo v Deníku Elizabeth Taylorové, objevila se také v Přátelích nebo Gilmorových děvčatech. Téměř 4 roky chodila s Johnny Deppem...uá! To byl dost dokonalej pár.
No a teď pár fotek:
pořád jenom škola...

19. ledna 2009 v 10:42 | Kačík |  Co mě napadá..
Moje škola mě i po osmi letech nepřestává překvapovat. Ten člověk, co ho máme na německou konverzaci, je typický Němec. Jeho zásadou je, přijít do školy/práce za jakýchkoli okolností, zvlášť na hodinu, kde máme probírat průběh ústní zkoušky Sprachdiplomu, která nás čeká v pátek. A on? Nepřišel na hodinu, protože mu je špatně a přijde až za hodinu... (???) Že by začínal načichávat Českou republikou? A typickejma vlastnostma jejích občanů? haha..
Naprosto neskutečně se těšim na červen. Až bude po zkouškách na vejšku a já budu mít konečně VOLNO!!! Teda za předpokladu, že odmaturuju a že se nějakou náhodou dostanu na nějakou školu..což by byl u mě fakt asi zázrak, ale vážně by mě to potěšilo :) Nevim, jestli jsem se někdy těšila na něco víc. Možná na koncert Mansona . No, uvidim. Stále mě toho ještě dost čeká. Například nevim, jak to tenhle tejden zvládnu se spánkem..už jsem prošvihla pondělek, takže už mám ztracenej celej tejden...fakt super.
Třeba to tu všechno přežiju.

Othello!....yeeeah...černá duše, černý tělo!

8. ledna 2009 v 22:20 | Kačík |  Kulturní zážitky
Byla jsem včera v divadle na hře jménem Souborné dílo W.S. (Williama Shakespeara) a bylo to..no..prostě fakt vtipný! Celý to zvládli tři herci (neskutečný Táborský, mně neznámý, ale neuvěřitelně vtipný Jan Vondráček a holohlavý Slovák Martin Matejka) a jak nám bylo na začátku několikrát řečeno, šlo o pokus představit všechny Shakespearovy hry do 120 minut.
Vzhledem k tomu, že už na začátku jsem se musela tak strašně smát, bylo mi jasný, jak proběhnou ony další dvě hodiny. Ano, téměř stále to tak bylo, stále jenom smííích a smííích .

Romeo a Julie - balkonová scéna odehrávající se přes esemesky, Titus Andronicus - kuchařský recept, jak rozkrájet člověka a jeho hlavu podávat správně propečenou, s prsty jako přílohou, Othello jako NESKUTEČNĚ vtipnej rap...atd...atd.

Občas mi připadalo, že už omílaj pořád ty stejný vtípky dokola, ale proti tomu ostatnímu to vůbec nevadilo..Prostě si myslim, že to splnilo účel - diváka má divadlo především pobavit nebo přinutit k zamyšlení a tohle jednoznačně všechny pobavilo.

No a jinak poslední doba:
hudba - Cradle of Filth - Thank God For The Suffering, Incubus - Here In My Room, Tarja Turunen - My Little Phoenix, Epica - Facade of Reality, Crematory - The Curse, Black Sabbath - Black Sabbath, soundtrack k Twin Peaks
filmy/seriály - Wall-E, Candy, Nightmare Before Christmas, Batman: The Dark Knight, Twin Peaks
knihy - Stmívání, Nový měsíc, Zatmění /ó ano, také jsem tomu propadla../, To, Nápady svaté Kláry, Až na konec všech dní.

Všechno vyjmenované vřele doporučuji. Chtěla bych mít tolik času...

A po roce znovu..

5. ledna 2009 v 17:23 | Kačík |  ‡ Marilyn Manson ‡
Nastal den, kdy mohu podruhé na tomto blogu popřát svému nejmilejšímu zpěvákovi všechno nejlepší k jeho kulatým 40. narozeninám (...no že byste to do něj neřekli?). Přeju hlavně co nejvíc hudebních nápadů a jejich realizací + nepřehnání to s oslavami, aby se dožil toho novýho alba...

Marilyne, všechno nejlepší...