Come back, Antichrist!

Červenec 2009

Au revoir..

2. července 2009 v 0:22 | Kačík |  Co mě napadá..
Na asi dva a půl týdne odjíždím do Francie, po dlouhé době rodinná dovolená (loni jsem se tomu zdárně vyhla), až na to, že bez sestry, takže to bude opravdu kruté. Kromě toho se ale samozřejmě i těšim, bude to totiž akční zábava, protože tam jedeme jezdit na kole.. Takže po dlouhý době nějakej pohyb, jsem na sebe zvědavá.
Mimochodem jsem stále šťastná, uvidim, jak dlouho mi to vydrží.. nikdy bych to do sebe neřekla. Zároveň samozřejmě trochu smutná - stejská se mi.. A to nejenom po jednom člověku, ale po více lidech, ani bych to do sebe neřekla, asi jsem nějak víc přecitlivělá nebo nevim.
Každopádně se tu (i jinde) všichni mějte krásně, užívejte si prázdniny a tak!

Nine Inch Nails v Praze

1. července 2009 v 10:42 | Kačík |  Kulturní zážitky
Konečně nastal čas.
Minulou středu jsem navečer postávala před 02 arénou a furt mi tak nějak nedocházelo, že ani ne za pár hodin uvidim Nine Inch Nails naživo. Vlastně i když už jsem byla uvnitř (mimochodem - nikdy předtim jsem tam nebyla, takže mě dost překvapil celkovej vzhled - vypadá to tam jak na letišti nebo tak, všechno takový nepatřičně nablejskaný, jezdící schody nahoru dolů, výtah, spousta obchodů s rychlým občerstvením a u každýho vstupu do různejch sektorů gorily), tak mi to vůbec nepřišlo. Přesně v osum začal zpívat člověk jménem Alec Empire, jeho zvukový doprovod produkovala Lady of the Machine, nebo tak nějak jí řikal - prostě mixovala a pouštěla do nás dosti podivnou "hudbu", upřímně se mi to nelíbilo, přišlo mi to přebuzený, nenápaditý a tim, že to nebyla živá kapela, tak vlastně tak trochu podvodný (subjektivní názor). Mírně znechucena jsem si teda po jejich skončení šla koupit pivo a šla čekat k vyhlídnutýmu místu k zábradlí, aby mi ho někdo nesebral, protože jsem se obávala, že bude víc takovejch lidí, který sice maj lístky na sezení, ale v žádným případě sedět nechtěj. Naštěstí nás tolik nebylo. Bez nějakýho výraznýho entrée se najednou na pódiu zjevil Reznor s kejplou a to byl tak skvělej okamžik..prostě tam najednou byl a já věděla, že vlastně mám všechno teprv před sebou. No a to bylo... popravdě si nepamatuju všechny písně, který hrál, pár z nich jsem ani neznala, ale tyjo.. mně osobně nejvíc potěšily Survivalism, Head Like a Hole, Fragile, Hurt, In This Twilight a Heresy, to bylo prostě skvělý, potom jedna píseň z Ghosts, což mě dost překvapilo, nečekala bych, že bude hrát i instrumentálky, ale musim říct - věděl, co dělá, protože to bylo naprosto úžasný! Fakt tyjo.. vážně to byl jeden z nejlepších koncertů, na kterejch jsem kdy byla, ne-li nejlepší.. Dokonalej zážitek.
Hráli vlastně dvě hodiny, což fakt hodně obdivuju, Trent sám vystřídal několik nástrojů.. Prostě..teď už bych jenom nesouvisle blábolila, ale prostě to bylo fakt super. Jsem neskutečně ráda, že jsem za tohle ty peníze dala - bylo to daleko lepší, než jsem čekala, bylo to správně psycho, zároveň brutální, bloky klidnejch a nářezovejch písní.. Aaaah, prostě skvělý. Konec.