Come back, Antichrist!

Into Darkness..

26. října 2009 v 22:36 | Kačík |  Kulturní zážitky
Měla jsem neuvěřitelný štěstí. Soutěžila jsem o lístek na Into Darkness Tour, v jejímž rámci hráli i Deathstars (proto jsem tam chtěla jít)... a vyhrála jsem! Takže jsem v neděli večer vyrazila na vtipnou akci, konající se v Abatonu...no a velmi se mi to líbilo..Popravdě jsem nevěděla, kde to je a trochu jsem se bála, že budu mít problémy to najít, ale moje obavy se ukázaly zbytečnými, protože na tý tramvajový zastávce, poblíž který to je, vystoupilo více temně oděných lidí, takže jsme se jenom zařadili do davu a jako takovej černej had jsme dorazili pod vedením těch prvních až tam. Abaton, jako přímo ten koncertní prostor, je poměrně malej, takže to tam bylo narvaný ještě před tím, než začala hrát 1. kapela a potom už to jenom praskalo ve švech.
Jako první začali hrát Dope Stars - 5 podobně vypadajících Italů hrajících podivnou hudbu..pokud nějakej takovej žánr existuje, tak bych to nazvala diskometalem. Když tadyta diskoška asi po půl hodině zmizela, byla jsem dost ráda, protože to mě teda příliš nenadchlo.. Ta druhá kapela mi to ale vynahradila. Daleko temnější, ponurejší a mně bližší byla hudba skupiny pěti chlápků z Německa, nesoucí název Lacrimas Profundere, čemuž úplnou náhodou rozumim, protože to je latinsky (=ronit slzy). Zvlášť bych řekla, že jejich zpěvák odvedl hodně velkej kus práce, protože my, jakožto obecenstvo, jsme nebyli příliš akční, z mý strany to hlavně bylo po těch počátečních rozpacích z Dope Stars..prostě celkem to dokázal rozpumpovat. A ještě k tomu byl hezkej:) Neměli taky úplně dobrou pozici, jelikož zaskakovali za Birthday Massacre, který se z nějakýho důvodu nedostavili, a myslim, že je věština lidí vůbec neznala (včetně mě) a nevěděla, co od nich má čekat. Takže si fakt myslim, že maj velkou zásluhu na tom, jak potom lidi pařili na třetí kapelu jménem Diary of Dreams, taky Němci, jejich zpěvák opět pěknej, ale takovým jiným způsobem.. Drsnější, podmanivej hlas a taky daleko sebevědomější vystupování bych řekla. Ty se mi taky celkem líbili, ale uznávám, že při jejich hraní už jsem se fakt daleko víc těšila na samotný Deathstars...

...který se uráčili začít půl hodiny poté, co DoD skončili, což bylo fakt nefér, protože už se nikdo nechtěl pohnout z místa, aby nemusel potom trčet někde vzadu...a protože ten prostor (jak už jsem psala) nebyl příliš velkej, tak jsme tam byli namačkaný jak sardinky - takže vedro, nedejchatelno, protože samozřejmě polovina lidí z nudy kouřila (ehm, dobře, já taky, ale jenom 1), vyschlo v krku, jak se každej bál odejít i jenom pro pití...prostě skvělý podmínky. Ale v půl jedenáctý se konečně úplně zhaslo, přestala hrát reprodukovaná hudba, kolem pódia se vyvalil dým, v němž se postupně zjevilo všech 5 týpků, Whiplasher samozřejmě jako poslední, no a celkem to rozjeli hned ze začátku - začali Night Electric Night... a potom, jako obvykle si nepamatuju pořadí, ale prostě...Motherzone, Death Dies Hard, The Mark of the Gun, Tongues, Cherograd, Arclight, můj nejoblíbenější Cyanide, Babylon, Blood Stains Blondes, Blitzkrieg, New Dead Nation..achjo, nevim jestli už to je všechno, ale už si nemůžu vzpomenout.. No. Prostě super show! Akční, velmi akční, nakopávající, Whiplasher měl jako obvykle vtipný hlášky mezi písněma, Skinny se v půlce svlíkl do půli těla a ano, je fakt neuvěřitelně vyzáblej, Cat měl zas ten svůj idiotskej vzhled typu EMO, ech.. Nightmare..prostě dobře hrál, občas nějakej ten tríček s kytarou..no a Bone měl nějaký podivný odbarvený vlasy, ovšem ten zas nebyl moc vidět. Chudáci bicmeni. No..po double přídavku tam ještě chvíli postávali, loučili se apod..jo a VLASTNĚ, málem bych zapomněla... Bone házel paličky.. a já jednu úplnou náhodou chytla! a to jsem se fakt ani nesnažila a pomalu si toho ani nevšimla...prostě najednou něco přiletělo, tak jsem po tom instinktivně šáhla, aby mě to nepraštilo do hlavy, a ejhle, palička. Tak mám suvenýr a asi ho věnuju naší bubenici, přece jenom, co já s tim. Nebo bych to mohla prodat nějakejm šílenejm fanouškům:)

Každopádně i bez tý paličky jsem si to fakt maximálně užila, trochu jsem se zas po dlouhý době vytancovala a zavřískala si...+ řízná hudba prostupující celým tělem, prostě super zážitek. Jsem velmi, velmi ráda, že jsem tam mohla bejt.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ratuska Ratuska | Web | 27. října 2009 v 16:07 | Reagovat

Jé, tiše závidím :-). Co tiše... ZÁÁÁVIDÍÍÍM klidně i nahlas :-). Dope Stars Inc. znám, jejich hudba se mi docela líbí. Další dvě jmenované mi nic neříkají. A Deathstars? Whow :-). Ještě, že jsem je viděla ve Vizovicích, jinak bych závistí proskočila monitorem :-D.

2 Lykao Lykao | Web | 27. října 2009 v 18:07 | Reagovat

Zklamu tě... To nebyl Bone ale Oscar, Bone si udělal tenisový loket a tak ho zaskakaoval... :( :P
Já mám zase větší část Whipova boa (rozdělily jsme se o něj s jednou fanykou a já mám prý výrazně větší kus :D, taky s ním mám fotku ale to boa je podstatně lepší :D) Byla jsem napravo, u Nighta, Whip se tam pořád nějak ochomítal takže byl pořád přede mnou (seděl nebo jednou nohou stál na "MÉ" bedničce) a fanyky za mnou, ve druhé řadě se na něj přeze mě sápaly přičemž se na mě on upřeně díval a škododlibě se usmíval :D On se na mě vůbec nějak moc díval... Zvláště při Blood Stains Blondes (jsem přirozená blondýnka :D)... Zato Skinny tam byl snad jen jednou... Každopádně jsem lépe snad ani dopadnout nemohla, na podiu byl takový rantl na který jsem docela často lezla a mávala kloboučkem :D
Bylo toho strašně moc... O jednotlivých věcech bych mohla vyprávět skutečně dlouho... :)

3 marilyn marilyn | Web | 30. října 2009 v 14:26 | Reagovat

to mě nezklameš, spíš uklidníš.. dobře, sice na ní nejsou Bonovy otisky prstů:), ale aspoň jsem ráda, že to konečně chápu, protože jsem si právě řikala, že vypadá nějak divně.. odbarvený vlasy.. a tak, plus jsem ještě měla pocit, že právě slyšim Whiplashera, že někoho oslovil Oskar.. takže jsem ráda, že to byl někdo jinej a že ještě nejsem tak blbá..

4 MrsSelfDestruct MrsSelfDestruct | Web | 4. listopadu 2009 v 18:30 | Reagovat

já už Deathstars nějak nedávám, ale když chodívám po akcích, tak taky s davem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama