Come back, Antichrist!

Dlouhá trnitá cesta z pekla

4. března 2010 v 22:11 | Kačík |  ‡ Marilyn Manson ‡
Konečně jsem měla čas číst něco jinýho než krávoviny do školy, takže jsem si konečně přečetla Long hard road out of hell, Mansonovo knižní dílo (sepsané společně s člověkem jménem Neil Strauss), na který jsem se třásla už od doby, kdy jsem zjistila, že začlo bejt u nás prodávaný v češtině. Je to jednoduše řečeno dokonalý - dostatečně vtipný, úchylný, zvrhlý a temný, téměř podle mejch očekávání. Dodala bych dokonce totálně vtipný, což jsem zas tak ani nečekala. Když jsem se včera válela smíchy nad posledníma stránkama, tak nade mnou máma jenom nevěřícně kroustila hlavou, jak se můžu smát nad biografií MM.
Nedá mi to, musim zveřejnit některý pasáže, který mě maximálně chytly a musela jsem si je přepsat, jelikož jsou pro mě z nejrůznějších důvodů natolik přitažlivý, že bych na ně velmi nerada zapomněla:

Vždycky jsem měl z policie paranoiu, protože i když zrovna nic nezákonného nepáchám, aspoň o tom přemýšlím.

Moje úcta k lidskému životu už dávno otupěla.

Já jsem byl celý pokrytý směsí Hash Brown a zvratků, pod postelí jsem měl pytel kostí, na stole figurku Huggyho Beara nacpanou kokainem a právě jsem dospěl ke zjištění, že je mi fuk, jestli někdo z mých známých umře, hlavně když se tím nebudu muset zabývat.

Nevěřím v náhodu nebo shodu okolností. Věřím v klamné já, což znamená, že věřím, že věci, o kterých přemýšlím, mění svět kolem mě a mají za následek události, jež se jeví jako shoda okolností. Věřím, že můj život je natolik důležitý, že ovlivňuje životy všech ostatních. Věřím, že jsem Bůh. Věřím, že každý je svým vlastním Bohem. Zdálo se mi, že jsem Antikrist, a věřím tomu.

Co se jednou stane, až bude víc lidí, který mají mojí desku, než těch, co mají Bibli? Bude ze mě Bůh, protože víc lidí bude věřit ve mě než v něj? Protože je to jen o popularitě. Na světě je spousta lidí, který nikdy neslyšeli o Ježíši, zatímco v Americe se to bere jako hotová věc. Klíčem k tomu, jak změnit většinový lidský myšlení, je změnit to, co je populární. Proto radši než se mainstreamu poddat, musíte se jím stát - a pak ho přemůžete.

Zabiju každýho, kdo by chtěl tvrdit, že v tomhle městě /Normal/ se dá normálně žít.

Zasmějte se s fámami o MM :) :
Manson buďto zabil kočku, nebo s ní souložil. (Nevzpomínám si přesně, myslím, že se spíš zabil.)
Manson chtěl kandidovat na prezidenta, ale propásl nějaký termín.
Marilyn Manson nechal svojí přítelkyni vyříznout oko, aby ji tam mohl píchat.
Marilyna Mansona znásilňoval v dětství jeho děda, a když to chlapec někomu řekl, vypíchl mu oko.

Tahle kniha by si zasloužila tolik, nějakou pořádnou recenzi, nebo prostě něco.. ale zároveň musim říct.. škoda slov. Maximálně že.. stojí za přečtení. Určitě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ratuska Ratuska | Web | 4. března 2010 v 23:19 | Reagovat

Ó, to by nemuselo být vůbec špatné :-)

2 Alice Alice | 5. března 2010 v 15:47 | Reagovat

aj mna ta kniha uplne fascinovala, mienim si ju precitat este apson 10 krat. tak dokonala zmes mizantropie, cynizmu a nestastia popisaneho s trpkym sarkastickym nadhladom... to sa len tak nevidi. dokonalost.

3 Já | Web | 19. června 2010 v 15:43 | Reagovat

Už se vůbec nemůžu dočkat, až mi přijde! Mám jí totiž objednanou z internetovýho obchodu jako odměnu za (pěkné?) vysvědčení....:D
Ááá.....já už jí tak moc chci....*chová se, jak by měla absťák*

4 Já | Web | 30. června 2010 v 17:14 | Reagovat

[3]: Přečteno...třista stránek za necelých pět hodin....*jde to číst znova*

5 Lucia Lucia | 21. února 2011 v 12:13 | Reagovat

Jo, nejlepší kniha co sem četla, jen mě zajímá jestli je, popřípadě bude další díl, pokud se nepletu, tak tato končí rokem 97 nebo tak nějak, a chtěla bych vědět co natropil v těch dalších letech :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama